top of page

02.09.2023 - Prva momčad ispala u prvom kolu kupa, seniori 30+ startali s pobjedama u kup

Arhivska slika momčadi Croatije ZH (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (Ivan Barišić)

Prva momčad Croatia Zürich ispala je u prvom kolu Kupa, dok je seniorska momčad 30+ Croatije svoje kup i prvenstveno natjecanje u novoj sezoni započela pobjedama.

NK Croatia ZH (3.liga) – FC Kùsnacht (3.liga) 2:4 (2 : 2)

Croatia je dobro otvorila utakmicu i već u 15 minuti pogotkom napadača Marka Bagarića povela s 1:0

Marko Bagarić bio je dvostruki strijelac za Croatiju ZH / Foto: Fenix (I. Barišić)

Gosti samo sedam minuta kasnije izjednačuju u 22.minuti rezultat na 1:1. Radost gostiju nije dugo trajala jer Marko Bagarić dvije minute kasnije, u 24. minuti, ponovno dovodi Croatiju u vodstvo od 2:1.

Nažalost po navijače hrvatske momčadi, to je bilo sve od Croatije u toj utakmici. Gosti su najprije u 35.minuti izjednačili rezultat na 2:2, da bi u drugom poluvremenu u 66. i 77. minuti postigli još dva pogotka za konačan rezultat od 2:4 i prolaza u drugo kolo kupa.

Sastav NK Croatia ZH: Frano Dukić, Jurica Barišić, Toni Zubonja, Marijan Šišić, Stjepan Laštro (C), Luka Šestak, Ivan Zubonja, Matteo Montebove, Marko Bagarić. Još su igrali: Nicola Petrlić, Kristijan Krstić, Krisyian Papić, Stanislav Blažanović.

Trener – igraci: Stanislav Blažanović i Andre Šišić

Seniori 30+ Croatije startali s pobjedama u kupu i prvenstvu

U prvom kolu kupa seniori 30+ Croatije su u prvom kolu kupa u gostima savladali momčad Team Limmattal Sùd (Sen.30+) rezultatom 1:5 (0:3). Strijelci za momčad koju vode trenerski dvojac

Igor Pavlović i Robert Ćurić bili su Srećko Pavlović (2), Stanislav Blažanović (2) i Robert Mastalić (1)

Seniori 30+ Croatije ZH / Foto: Fenix (I. Barišić)

Ovog tjedna seniori 30+ Croatije ZH bili su uspješni i u prvom kolu Promocion lige, u kojoj Croatije nastupa prvi put. Pogotcima Srećka Pavlovića, Stanislava Blažanovića i Davida Sugara Croatija je slavila u gostima pobjedom 1:3 (2:0) protiv momčadi FC Eineiedeln, dugogodišnjeg člana Promocion lige.

Sastav Croatije ZH (Sen. 30+ / P): Josip Garić, Danijel Komin, Robert Mastelić (C), Andre Šišic, Igor Pavlovic, Filip Pudic, Petae Grgić, Mario Karimović, Stanislav Blažanović, Davyd Sugar, Srecko Pavlović. Jos su igrali: David Zeko, Dinko Šoštaric, Arpad Kerepes. Treneri – igraci: Igor Pavlović i Robert Ćurić.