top of page

03.05.2024 - SENIORI - Izvještaj s utakmice Seniora (30+ P.) protiv FC Horgen

NK CROATIA ZURICH (30+ P.) - FC HORGEN (30+ P.) - 1:5 (1:2)

Današnji susret protiv FC Horgena bio je izazovan, posebno s obzirom na naše nesigurno početno izdanje. Domaćini su u 15. minuti poveli nakon što smo im dopustili previše prostora u našem zadnjem redu, što je rezultiralo brzim golom lobom preko našeg golmana Brunovića.

Međutim, nakon prvih 20 minuta, naša momčad je uspjela podići svoju igru na višu razinu. David Šugar je sjajno reagirao nakon ubacivanja Daniela Komina s desne strane i uspio izjednačiti rezultat glavom za 1:1. Krstić je potom izveo slobodan udarac s lijeve strane, a Srećko Pavlović je bio precizan i pogodio za preokret i vodstvo 1:2. Prije odlaska na poluvrijeme, imali smo i 100% priliku za postizanje gola, ali ju je golman FC Horgena uspješno obranio.

U drugom poluvremenu, FC Horgen je pritisnuo, no mi smo se hrabro branili i iskoristili svoje prilike iz kontranapada. Pavlović je svojim drugim golom donio dodatnu sigurnost i vodstvo za 1:3. Naša momčad je potom imala još nekoliko prilika, ali nismo uspjeli iskoristiti sve šanse. U jednom trenutku, greška u iznošenju lopte od strane Horgena omogućila je Danielu Kominu da postigne sjajan gol lobom za 1:4 u 70. minuti. Pred kraj utakmice, Krstić je tehnički zahtjevno zabio za konačnih 1:5.

Istaknuli bismo izvrsnu igru našeg zadnjeg reda, posebno igrača poput Tomicića, Šišića, Čeka i Pranjkovića, koji su se hrabro suprotstavili napadima protivnika. Također, golman Brunović je bio ključni igrač u organizaciji obrane i vođenju igre. Ova pobjeda donosi nam važne bodove i pozitivnu energiju za nadolazeće utakmice. Jedva čekamo sljedeći susret i nastavak sezone.