top of page

07.11.2023 - DEBAKL: U prve 4 minute primili 3 pogotka, utakmicu završili porazom od 7:1

Strijelac jedinog pogotka za Croatiju Ivan Zubonja / Foto: Fenix (I. Barišić)

U derbiju začelja amaterske 3. lige regije Zürich, Croatia Zürich je je doživjela težak poraz od drugemomčadi Dietikona

FC Dietikon II : NK Croatia ZH 7:1 (3:0)

U sudaru najslabije plasiranih momčadi 3. amaterske lige, Dijetikona koji je predposljednji sa 4 boda i posljednjoplasirane Croatije koja ima svega dva boda, hrvatska momčad je bila neprepoznatljiva. Poražena je od momčadi koju je posljednjih pet sezona Croatija redovito pobjeđivala.

Odluka o pobjedniku je riješena u rekordnom roku od svega 4 minute kada su domaćini poveli sa 3:0. To sve govori o pripremljenosti momčadi Croatije i njezinu ulasku u utakmicu. Nakon početnog šoka, Croatia je uspostavila ravnotežu i rezultat se do poluvremena nije mijenjao.

Nastavak utakmice donio je bolje otvaranje hrvatske momčadi i pogodak za smanjenje rezultata na 3:1, a pogodak je postigao Ivan Zubonja. Ali dalje od toga nije išlo. Momčad trenera Stanislava Blažanovića doživjela je potop u zadnjih 15 minuta. U tom razdoblju gosti su primili četiri pogotka i tako pognute glave napustili travnjak u Dietikonu.

Sastav Croatije Zürich: Frano Dukić, Jurica Barišić, Josip Filipović, Carlos Miguel Fernandes Monteiro, Sebastijan Jurić, Loris Tanzillio, Stjepan Laštro (C), Kristijan Krstić, Hrvoje Pavlović, Ivan Zubonja. Još su igrali: Matias Lubina, Kristijan Papic, Pero Xovko. Trener: Stanislav Blažanović.

U zadnje kolu Croatija igra na svom terenu protiv prvaka lige Hòngga. To je posljednja prilika kako bi hrvatska momčad popravila dojam u najgoroj sezoni koju igra u amaterskoj 3. ligi.