top of page

12.04.2024 - SENIORI - Izvještaj s utakmice Seniora (30+) protiv FC Lachen/Siebnen

NK Croatia Zürich (30+ P.) - FC Lachen/Siebnen 1:6 (0:5)

Sastav NK Croatia Zürich (30+ P.):

Željko Brunović, Arpad Kerepeš, Igor Pavlović, Josip Pranjković, Stjepan Terzić, Dinko Šoštarić, Robert Tonić, Mario Karimović, Andre Sišić, David Šugar, Danijel Komin.

Zamjene koje su ulazile u igru: Simon Katovčić, Drago Matošević.

Na domaćem terenu Juchhof u Zürich-Altstetten, naša momčad NK Croatia Zürich (Seniori 30+) suočila se s izazovom protiv drugoplasirane ekipe lige, FC Lachen/Siebnen. Unatoč velikoj ambiciji i pripremi, teško smo se nosili s njihovim početnim naletom. Već u drugoj minuti susreta, gosti su pokazali svoju snagu i efikasnost postigavši prvi gol, što je postavilo ton za ostatak prvog poluvremena. Do odmora su naša vrata kapitulirala još četiri puta, ostavljajući nas u teškom položaju s rezultatom 0:5.

Drugo poluvrijeme donijelo je izjednačeniju igru s naše strane, gdje smo uspjeli pružiti solidan otpor. Naš trud urodio je plodom u 73. minuti kada je Željko Brunović, najstariji igrač na terenu, preciznim udarcem s bijele točke postigao počasni gol za našu momčad. Ovaj gol nije samo smanjio rezultatski zaostatak, već je podigao moral i pokazao da se borimo do samog kraja.

Željko Brunović, jedini strijelac na utakmici

Iako smo ušli u ovu utakmicu s puno optimizma, suočili smo se s vrlo snažnim protivnikom koji je pokazao zašto se bori za ulazak u viši rang. Iz ovog susreta izlazimo s jasnim uvidom u aspekte naše igre koji zahtijevaju poboljšanje. Radit ćemo na tome da se bolje pripremimo za nadolazeće izazove, s ciljem da pokažemo naš pravi potencijal u budućim utakmicama. Ovo iskustvo je bilo teško, ali korisno učenje za naš tim i trenera. Očekujemo bolje rezultate u nastavku sezone, s jasnim fokusom na kontinuirani razvoj i napredak svakog igrača.