top of page

12.09.2023 - Croatia Zürich upisala i treći za redom prvenstveni poraz

Prva momčad Croatije ZH / Foto: Fenix (Ivan Barišić)

U utakmici 3. kola regionalne lige Zürich (ameterska 3.liga), prva momčad Croatia Zürich upisala je treći ovosezonski poraz u prvenstvu. Loš start ubilježila je i seniorska 30+ momčad Croatia Zürich koje je izgubila u gostima od momčadi Lachena.

NK Croatia Zürich – FC Altstetten 1:4 (1:2)

Croatia Zürich kao domacin na svom igralistu Juchhof ZH ugostila momčad Altstetten ZH. Utakmica je počela točno u 12.00 sati po velikoj vrućini koja je prelazila i 31 stupnjeva Celzija, zbog čega su igrači obiju sastava imali dosta problema i često tražili vodu za osvježenje.

Gosti su bili organiziraniji i brzi sa loptom. Bolje su i otvorili utakmicu te su pogocima u 13. i 18. minuti već vodili sa 2:0. U 37. minuti je smanji na 2:1.Kada se očekivalo da u drugom poluvremenu Croatia zaigra bolje i izjednači, gosti su u 51. minuti ovećali svoje vodstvo na 3:1. Do kraja utakmice su gosti još jedno zatresli mrežu vratara Frane Dukića te postavili rezultat na konačnih 1:4.

Da nije bilo raspoloženog vratara Frane Dukića, poraz Croatije, koja je u ovoj sezoni dosta pomladila momčad, mogao je biti još znatno veći.

Sastav NK Croatia Zürich: Frane Dukić, Jurica Barišić, Josip Filipović, Marijan Šišić, Matias Lubina, Matej Šišić, Loris Tanzillio, Luka Šestak, David Bagrić, Sebastian Jugić. Pričuve: Carlos Miguel Fernades Monteiro, Toni Zubonja, Kristian Papić, Nicola Petrlić, Mateo Monyebove.

Trener: Stanislav Blažanović.

Poraz seniorske 30+ momčadi

U 2. kolu prvenstvena Seniora 30 + Promocion, igrači Croatije su izgubili tijesnim rezultatom 2:1 iako su u većem dijelu utakmice Croatija bila ravnopravan protivnik jakoj momčadi Lachena.

FC Lachen / Siebnen – NK Croatia Zürich 2:1 (1:1)

U ovoj utakmici su zakazali strijelci Croatije koji su imali niz prigoda, ali nijednu nisu realizirali. Jedini pogodak za Croatiju bio je autogol domaćina

Sastav NK Croatia Zürich ( Sen.30 +/P.): Josip Garić, Danijel Komin, Robert Mastelić (C), Ivan Drmić, Josip Pranjković, Filip Pudić, Petar Grgić, Andre Šišić, Stanislav Blažanović, David Šugur, Srećko Pavlović. Još su igrali: Simon Katovčić, Oliver Žiljak, Igor Pavlović, Arpad Kerepeš.

Trener – igrač: Igor Pavlović i Robert Ćurić.