top of page

18.02.2024 - Tri pogotka Mateja Šišića u prijateljskoj utakmici protiv SV Slavonije iz Berna

Zajednička slika naših igrača i SV Slavonije iz Berna.

U prijateljskoj utakmici dvaju hrvatskih klubova iz Švicarske koje igraju u 3. amaterskoj ligi Croatia Zùrich je bila bolja od Slavonije Bern.

NK Croatia Zùrich – SV Slavonija Bern 6:0 ( 3:0 )

Croatia je u Zürichu na svom terenu Juchhif 1 dočekala Slavoniju iz Berna. Od samog početka utakmice nije se moglo ni slutiti da će Croatia s visokim rezultatom poraziti Slavoniju.

Gosti su se dobro držali do 20. minute kada Stjepan Laštro dovodi Croatiju u vodstvo od 1:0. U 25. minuti Matej Šišić zabija za 2:0, da bi opet nakon 5 minuta isti igrač povisio vodstvo na 3:0. Tim rezultatom završava prvo poluvrijeme.

Gosti u nastavku pokušavaju smanjiti rezultat, ali bezuspješno Ponovno Croatija postiže pogodak za vodstvo od 4:0 pogotkom kapetana Stjepana Laštre u 58. minuti. Ubrzo Matej Šišić u 65. minuti postiže svoj treći pogodak za vodstvo Croatije od 5:0. U 77. minuti konačan rezultat za pobjedu od 6:0 postiže Sebastijan Jurić.

Croatija je gotovo cijelu utakmicu bila bolja momčad iako su gosti povremeno prijetili i stvorili izrazite prilike za postizanje pogotka. Ova utakmica će značiti dodatni postrek za Croatiji iz Züricha koja će se u nastavku prvenstva boriti za opstanak u trećoj amaterskoj ligi.

Sastav NK Croatia Zurich: Frano Dukić, Jurica Barišić, Toni Zubonja, Ivan Dukić, Josip Filipović, Stjepan Laštro (C), Stanislav Blažanović, KristijanKrstić, Stjelan Močilac, Matej Šišić, David Bagarić. Još su igrali: C.M. Fernandes Monteiro, Hrvoje Pavlović, Sebastijan Jurić, Boris Bagarić. Trener – igrač: Stanislav Blažanović

Sastav SV Slavonija Bern: Esio Ogbon, Ivo Ćurić (C), Filip Čavilina, Marko Bajić, Denis Perić, Deysem Ahmad Muhammed, Mario Perić, Ivan Jaković, Valentin Brnić, Branimir Padoš, Mate Kutija. Pričuve: Petar Martinović, Ivan Kutija, Mateo Perić. Treneri: Denis Dragić, Marko Šuvalj, Anto Kamenjašević.