top of page

20.04.2024 - SENIORI - Izvještaj s utakmice Seniora (30+ P.) protiv FC Thalwila

NK CROATIA ZURICH (30+ P.) - FC THALWIL (30+ P.) - 3:3 (0:2)

Sastav NK Croatia Zürich (30+ P.): Josip Garić, Josip Tomičić, Predrag Čeko, Andre Šišić, Igor Pavlović, Arpad Kerepeš, David Šugar, Filip Pudić, Stanislav Blažanović, Mario Karimović (C), Srećko Pavlović, sa zamjenama Željko Brunovića i Davida Zeko, pod vodstvom trenera Igora Pavlovića.

Na domaćem terenu Juchhof u Zürich-Altstetten, naša momčad NK Croatia Zürich (Seniori 30+ P.) suočila se s izazovom protiv FC Thalwila u napetom susretu. Unatoč hladnom vremenu koje je dodatno otežavalo igru, oba tima pokazala su visoku razinu natjecateljskog duha.

Utakmica na kišovitom vremenu započela je odlučno od strane obje momčadi. Thalwil je pokazao blagu dominaciju u prvih 20 minuta, stvarajući tri izgledne prilike koje su ozbiljno ugrozile gol NK Croatije. Međutim, nakon 20 minuta, naši seniori su se počela uključivati u igru i stvarati šanse. Upravo kada je Croatia počela preuzimati kontrolu nad igrom, primamo neobranjivi udarac s 20 metara.

Thalwil je zadržao vodstvo, a Croatia je stvorila dvije izgledne prilike za izjednačenje koje, nažalost, nisu realizirane. Pred kraj prvog poluvremena, Thalwil je povećao prednost na 0:2 golom iz kornera.

Prvo poluvrijeme završilo je s prednošću gostujućeg tima FC Thalwila koji je vodio s 2:0, iskoristivši svoje šanse i pokazavši efikasnost u završnici. S druge strane, unatoč brojnim prilikama, naša momčad nije uspjela realizirati svoje šanse.

Srećko Pavlović

No, drugo poluvrijeme donijelo je preokret. Srećko Pavlović je u 48. minuti smanjio na 1:2, vraćajući nadu domaćim navijačima. Atmosfera se dodatno zagrijala unatoč niskim temperaturama. Oba tima nastavila su s napadačkom igrom, stvarajući brojne šanse na obje strane terena. Iako su nam izmakle neke 100% šanse, nastavili smo s pritiskom.

Stanislav Blažanović

Međutim, uslijed greške u našoj obrani, Thalwil je povećao na 1:3. Ne gubeći duh, NK Croatia Zürich je bacio sve snage u napad. U 78. minuti, nakon prekršaja nad Andre Šisićem na 18 metara, Stanislav Blažanović je izveo slobodan udarac i snažnim udarcem smanjio na 2:3.

Andre Šišić

Samo četiri minute kasnije, u 82. minuti, što je druga minuta sudačke nadoknade u formatu igre koji traje 2 x 40 minuta, Andre Sisić je izjednačio na 3:3, pokazavši izuzetnu snalažljivost i tehniku.

Utakmica je ušla u sudačku nadoknadu s neizvjesnim ishodom, gdje je Croatia uspjela obraniti rezultat do posljednjeg zvižduka suca, čime je osiguran vrijedan bod u teškim vremenskim uvjetima.