top of page

22.03.2024 - SENIORI - Seniori (30+ Promotion) izgubili protiv FC Schlieren-a (30+ Meisterklasse) u pripremnoj utakmici sa 2:4 (0:2)

Prijateljska utakmica seniora NK Croatije Zürich (30+ Promotion) odigrala se protiv FC Schlierena (30+ Meisterklasse) i završila je rezultatom 2:4 (0:2). Utakmica se igrala na sportskom igralištu domaćeg terena poznatom kao Juchhof u Zürich-Altstettenu.

Gledatelja: 50

NK Croatia ZH (30+ Promotion) - FC Schlieren (30+ Meister) - 2:4 (0:2)

Sastav NK Croatije Zürich (30+ P.): Robert Tonić, Josip Tomičić, Robert Mastelić (kapetan), Igor Pavlović, Danijel Komin, David Šugar, Filip Pudić, Petar Grgić, Mario Karimović, Srećko Pavlović, Stjepan Terzić. Također su igrali: Drago Matosević, Željko Brunović. Trener-igrač: Igor Pavlović.

Za Croatiju su strijelci bili Drago Matosević i Danijel Komin

Noćna utakmica na igralištu Juchhof 1 u Zürichu donijela je pravi nogometni spektakl pod reflektorima. Gosti iz Schlierena su od samog početka pokazali dominaciju na terenu, stvarajući tri do četiri ozbiljne prilike za gol. Međutim, golman Croatije, Robert Tonić, bio je na visini zadatka i uspješno je branio sve pokušaje. Unatoč njegovim naporima, gosti su ipak uspjeli postići gol u desetoj minuti kada je Anthony zatresao mrežu za vodstvo od 0:1.

Nakon deset minuta, Schlieren udvostručuje svoje vodstvo golom Davraslija, postavljajući rezultat na 0:2, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Drago Matosević sa navijačima Croatije.

U drugom poluvremenu, gosti su nastavili s napadima i stvaranjem šansi, ali Tonić je i dalje bio siguran na golu Croatije. Međutim, u 50. minuti on napokon kapitulira kada Salvato postiže gol za 0:3. Njihov četvrti gol dolazi deset minuta kasnije, kada Hanr postiže pogodak za 0:4.

Tada se Croatia budi i kreće smanjivati zaostatak. U jednom napadu na gol Schlierena, gostujući igrač je faulirao igrača Croatije, nakon čega sudac pokazuje na bijelu točku. Drago Matošević sigurno izvodi jedanaesterac u 65. minuti, mijenjajući rezultat na 1:4.

Samo deset minuta kasnije, borbeni Danijel Komin iz igre postiže drugi gol za Croatiju, postavljajući konačni rezultat utakmice na 2:4.

Valja spomenuti da je Croatia od 70. minute igrala s igračem manje nakon što je David Šugar dobio izravni crveni karton.

Utakmica je bila napeta do samog kraja, ali gosti iz Schlierena uspjeli su sačuvati svoje vodstvo i odnijeti pobjedu kući.

Text: Roman Tomić