top of page

22.06.2015 - Croatia Zürich poražena u zadnjem kolu prvenstva

NK Croatia – FC Industrie Turicum 0:3 (0:1)

U zadnjem prvenstvenom kolu Croatia Zürich je po kišnom vremenu doživjela težak poraz na svom terenu. Početak same utakmice nije dao niti naslutiti da bi se mogao dogoditi neplanirani crni scenarij. Ali što se drugo moglo i očekivati kada je FC Industrie Turicum imao velikih razloga za borbu, a to je opstanak dok je NK Croatia u utakmicu ušla ležerno, a tako je na kraju i izašla.

Protivnik Croatie izvršio je veliki pritisak na obranu i već u 10. Minuti dolaze do prvog pogotka. NK Croatia se tada probudila i napadala, ali nije iskoristila niti jednu priliku za izjednačenje ili čak vodstvo, ali nije kriv napad Croatie već izuzetno dobar vratar Turicuma Bekkaya, koji je branio kao u ligi prvaka. Do kraja je rezultat ostao isti.

U drugom djelu opet pritisak FC Industrie Turicum i neprecizna igra NK Croatie, koja nije dala nikavog uspjeha, ali je zato protivnik u 53. Minuti bio precizan i uspješan povisivši rezultat na 0:2. Trener Čurić izvršio je izmjenu i uveo Lapendu sa klupe, ali niti to nije rasplamsalo igru Croatie. U 77. Minuti gosti povisuju rezultat na 0:3, koji ostaje do kraja utakmice.

NK Croatia je ovim porazom pala na peto mjesto ljestvice, a protivnik se spasio od ispadanja iz treće lige. Sezona je gotova, ali nema mjesta opuštanju, jer NK Croatia dovodi nekoliko novih pojačanja i svim snagama kreče u okupljanje juniora.

Za Croatiju su igrali: F. Dukić, I. Dukić, V. Zrno, A. Vukadin, S. Blažanović (C), D. Žiljak, D. Komin, S.Grgić, D. Crnković, A Jukić, D. Perković. Rezerva: L. Lapenda. Treneri: R. Čurić, Z. Perak.