25.02.2024 - Prijateljska utakmica protiv Hajduka Züricha

Zajednička fotografija igrača Croatije ZH i Hajduka ZH

NK Croatia Zürich - NK Hajduk Zürich 6:1 (3:0)

Na sunčanom igralištu Juchhof 1 odigrana je primpremna utakmica za pamćenje.

Golovi:

1:0 - Stanislav Blažanović (23. min) 2:0 - Ivan Dukić (30. min) 3:0 - Sebastian Jurić (31. min) 4:0 - Nicola Petrlić (51. min) 4:1 - Mato Gazilj (57. min) 5:1 - Matej Šišić (71. min) 6:1 - Stjepan Mocilac (83. min)

Sastav Croatije: Frano Dukić, Jurica Barišić, Ivan Dukić, Josip Filipović, Toni Zubonja, Stjepan Lastro (kapetan), Stanislav Blažanović, Kristijan Krstić, Stjepan Mocilac, Matej Šišić, Nicola Petrlić, Hrvoje Pavlović, Stanislav Blažanović

Trener: Stanislav Blažanović

Sastav Hajduka: Ante Tomić, Dino Kristo, Ilija Kaurinović, Luciano Brkljača, Niko Vrkić, Anto Matić, Frano Vukadin (kapetan), Dario Periša, Miralem Sabani, Mario Katušić, Mato Gazilj

Pričuve: Domagoj Baran, Drago Marošen, Ivan Muslić, Božidar Mašlić, Mario Papić, Šimun Gazilj, Antonio Piplica

Trener: Domenik Bekavac

Utakmica je započela dominacijom Hajduka u prvih deset minuta. Imali su tri izvrsne prilike za postizanje pogotka, ali nisu uspjeli realizirati. Nakon toga, Croatia je stabilizirala svoje redove i preuzela kontrolu nad igrom. Nedugo zatim, Stanislav Blažanović je preciznim udarcem s 17 metara doveo Croatiju u vodstvo od 1:0 u 23. minuti. Nakon tog gola, naša momčad preuzima inicijativu u igri. Ivan Dukić je glavom zatresao mrežu za 2:0 iz blizine samo minutu kasnije, u 31. minuti, dok je Sebastijan Jurić dodao treći gol za 3:0. Sa tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme.

U drugom dijelu, Croatia je i dalje dominirala. Nicola Petrlić je ušao u igru i brzo postigao četvrti gol za 4:0 u 51. minuti. Međutim, nakon kontranapada, igrač Hajduka Mato Gazilj uspio je smanjiti rezultat na 4:1 u 57. minuti. To je bio jedini gol Hajduka na utakmici. Croatia je nastavila s pritiskom i Matej Šišić je postigao peti gol za 5:1 u 71. minuti, a Stjepan Mocilac je dodao šesti gol za konačnih 6:1 u 83. minuti. Ukratko, unatoč dobroj igri Hajduka u prvih deset minuta, Croatia je kasnije preuzela kontrolu i pokazala svoju kvalitetu, što je rezultiralo uvjerljivom pobjedom.

Može se zaključiti da je Hajduk u početku dobro parirao, ali je nakon toga uslijedio pad, te je razlika u klasi postala vidljiva. Croatia igra u trećoj ligi Švicarske, dok Hajduk iz Züricha nastupa dva ranga niže, u 5. amaterskoj ligi.