top of page

04.10.2023 - Croatia Zürich ispustila pobjedu iako je do 70. minute vodila sa 3:1

Croatia Zürich / Foto: Fenix (Ivan Barišić)

U prvenstvenoj utakmici 3. lige regije Zürich, Croatia Zürich nije ubilježila pobjedu iako je imala prednos od vodstva 3:1.

NK Croatia Zürich – FC Schliern 3:3 ( 2:1 )

Croatia je protiv jakog protivnika Schlierna dobro otvorila utakmicu. Već u 5.minuti igrač Schlirena ruši igrača Croatie i sudac pokazuje na bijelu točku. Jedanaesterac sigurno izvodi kapetan Stjepan Laštro za vodstvo od 1:0.

Detalj s tuakmice Croatije Zürich / Foto: Fenix (Ivan Barišić)

Croatia igra dobro i u 33.minuti postiže svoj drugi pogodak iz igre za 2:0 preko Hrvoja Pavlovića. U 36.minuti obrambeni igrač Croatie pravi prekršaj u kaznenom prostoru. Za Schlieren je siguran izvođač Garlos Manuel Coelho koji smanjuje vodstvo na 2:1. Tim rezultatom završava prvi dio utakmice u kojem je Croatia bila uvjerljivo bolja momčad.

Drugi dio je Croatia nastavlja s dobrom igrom i u 71. minuti je 3:1 a strijelac pogotka je Matteo Montebove. Tada gosti kreću na sve ili ništa. Već u 74.minuti smanjuju na 3:2 preko Daniela Galantucci. Schliren u tim trenutcima potpuno preuzima inicijativu u igri. Croatia se brani nastojeći sačuvati svoje vodstvo. Ali iz jednog napada u 81.min preko Igora Bonfardiba Schlieren izjednačuje na 3:3. Gosti dominiraju u igri, a Croatia se brani nastojeći sada sačuvati neodlučan rezultat. Luka Šestak u 90+2.minuti dobiva drugi žuti, što je crveni karton i napušta igru.

Na kraju je utakmica završila neriješenim rezultatom premda ostaje dojam da je Croatia propustila osvojiti sva tri boda nakon vodstva od 3:1 2o minuta prije kraja.

Sastav NK Croatia Zürich: Frano Dukić, Jurica Barišić, Luka Šestak, Ivan Dukić, Matias Lubina, Mateji Šišić, Loris Tanzillo, Sthepan Laštro (C), Kristijan Krstić, Hrvoje Pavlović, Sebastijan Jurić. Još su igrali: Carlos Miguel Fernandes Monteiro, Josip Filipović, Kristijan Papić, David Bagarić, Matteo Montebove. Trener: Stanislav Blažanovic i Andre Šišić.