top of page

12.10.2023 - Croatia Zürich novim porazom prikovana za dno ljestvice

Ivan Dukic, strijelac jedinog pogotka za Croatiju ZH / Foto: Fenix (Ivan Barišić)

U prvenstvenoj utakmici 6. kola amaterske 3.lige regije Zürich, Croatia Zürich je upisala još jedan poraz.

SC Wipkingen ZH – NK Croatia ZH 2:1 ( 1: 1 )

Croatia je dobro počela utakmicu i povela pogotkom Ivana Dukića. Na žalost igrača i navijača Croatije, hrvatska momčad nije dugo zadržala vodstvo i domaćini brzo stižu do poravnanja, te prvo poluvrijeme završava rezultatom 1:1.

Veći dio drugog poluvremena Croatia, koju je s klupe umjesto odsutnog trenera Stanislava Blažanovića vodio trener Dario Perković se dobro držala, ali je koncentracija i fizička sprema hrvatskih igrača padala kako se utakmica približavala kraju.

U 80. minuti domaćin postižu pogodak koji u konačnici donosi tri boda Wipkingenu.

Croatia se ovim porazom “učvrstila” na posljednjem mjestu. Sa svega dva boda iz 6 kola Croatiji predstoji teška borba za ostanak u ligi od 12 momčadi.

Sastav NK Croatia ZH : Frano Dukić, Jurica Barišić, Matej Šišić, Ivan Dukić, Carlos Miguel Fernandes Monteiro, Sebastijan Jurić, Stjepan Lastro ( C ), Kristijan Krstić, Ivan Zubonja. Rezerve : Kristian Papić, Matias Lubina Matteo Montebove. Trener : Dario Perković