top of page

04.09.2023 - Poraz Croatije Zürich u utakmici s 8 pogodaka te 8 žutih i jedan crveni karton

Momčad Croatije ZH pred početak utakmice / Foto: Fenix (I. Barišić)

U prvenstvenoj utakmica 2. kola amaterske 3.lige regije Zürich, Croatia Zürich je poražena u Wettswilu gdje je Croatia odigrala katastrofalno prvo, a dobro drugo poluvrijeme.

FC Wettswil Bonstetten III – NK Croatia Zürich 5:3 (4 :0)

Na gostovanju kod treće momčadi Wettswil Bonstettena, Croatia je upisala težak poraz koji ne odražava pravo stanje stvari na terenu.

Hrvatska momčad je relativno dobro počela utakmicu, u napadu su igrači Croatije opasno prijetili, dok je obrana Croatije poprilično „plivala“. Igralo se dosta oštro, zbog čega je sudac već u prvih 45 minuta podijelio 4 žuta kartona, tri igračima Croatije a jedan karton domaćinima. U 32. minuti domaćini dolaze u vodstvo nakon jednog prekršaja u šesnaestercu Croatije kada sudac svira najstrožu kaznu i domaćini vode sa 1:0. U 44. minuti slična situacija i sudac opet svira jedanaesterac za domaćine koji ne propuštaju sudački dar i to je već 2:0.

Bolje otvaranje utakmice donosi domaćinima dva nova pogotka, u 47. i 49. minuti kada na semaforu stoji 4:0 za Wettswil.

Croatija se nakratko vraća u utakmicu u 52. minuti nakon što kapetan Stjepan Laštro trese mrežu domaćina nakon dosuđenog penala za hrvatsku momčad i crvenog kartona domaćinima.

Nada u mogućo preokret trajala je svega nekoliko minuta jer domaćini u 60. minuti postižu pogodak za vodstvo od 5:1.

Do kraja utakmice Croatija je postigla još dva pogotka, najprije u 75. minuti Luka Lapenda smanjuje na 5:2, a onda u 77. Stjepan Laštro postiže svoj drugi pogodak za smanjenje rezultat na 5:3.

Do kraja napete i na trenutke preoštre utakmice sudac dijeli još tri žuta kartona, čime kompletira svoj zapisnik sa 8 žutih i jedan crveni karton

Sastav NK Croatia Zürich H : Frano Dukić, Jurica Barišić, Toni Zubonja, Ivan Dukić, Josip Filipović, Matej Šišić, Marko Bagarić, Luka Šestak, Stjepan Laštro (C), Kristijan Krstić, Nicoka Petrlić. Još su igrali: Luka Lapenda, Pero Zovko, Luj Laoebda, Sebastijan Jurić, Matias Lubina. Treneri: Stanislav Blažanovic i Andre Šišić.

U utorak, 5. rujna igra se zaostala utakmica 1. kola gdje na igralištu Juchfof igra Kosova II protiv momčadi Croatije ZH.