top of page

05.04.2024 - SENIORI - Seniori (30+ Promotion) NK Croatije izgubili u prvenstvenoj utakmici protiv FC Einsiedelna sa 2:3 (0:3)

SENIORI - Igraći NK Croatije Zürich (30+ Promotion) suočili su se s porazom od FC Einsiedeln-a (30+ Promotion) u prvoj prvenstvenoj utakmici proljetnog dijela sezone, rezultatom 2:3 (0:3). Nogometni susret odigrao se na stadionu Juchhof u Zürich-Altstettenu.

Gledatelja: 50

NK Croatia ZH (30+ Promotion) - FC Einsiedeln (30+ Promotion) - 2:3 (0:3)

Sastav NK Croatije Zürich (30+ P.): Robert Tonić - Vratar, Josip Pranjković - Desni vanjski branič (54'), Robert Mastelić (C) - Desni centralni branič, Igor Pavlović - Lijevi centralni branič, Danijel Komin - Desni vanjski vezni igrač, Stanislav Blažanović - Desni unutarnji vezni igrač, Petar Grgić - Lijevi unutarnji vezni igrač (52'), David Šugar - Lijevi vanjski vezni igrač, David Zeko - Desni krilni igrač (41'), Luka Lapenda - Polušpica (80'+3'), Andre Sisic - Napadač

Rezerve: Josip Garić - Nije ulazio u igru, Dario Perković (54', gol u 67'), Dinko Šostarić (52'), Arpad Kerepeš (41')

Trener: Igor Pavlović

Strijelac drugog gola Croatije: Luka Lapenda

Utakmica je počela snažnim pritiskom FC Einsiedeln-a, no bez izrazitih šansi za gol. U 24. minuti, nakon nesporazuma u obrani NK Croatije Zürich, protivnik iskorištava priliku, te Raphael Petrig postiže gol za vodstvo 0:1. Naš tim je pokušavao izjednačiti, ali golman FC Einsiedeln-a uspješno je obranio sve napade. Roberto Zanetti povećao je vodstvo FC Einsiedeln-a na 0:2 u 39. minuti.

U drugom poluvremenu, Pascal Ochsner postiže gol za 0:3 u 53. minuti. Međutim, NK Croatia Zürich se nije predavala. Nakon izmjena igrača, Dario Perković smanjuje rezultat na 1:3 svojim golom u 67. minuti. Luka Lapenda dodatno pojačava nade NK Croatije Zürich svojim golom u 80'+3' minuti, postavljajući konačni rezultat na 2:3.

Iako su igrali snažno i pokušavali izjednačiti, NK Croatia Zürich nije uspjela nadoknaditi zaostatak protiv dobro organiziranog FC Einsiedeln-a. Utakmica je bila puna uzbuđenja i strategije, demonstrirajući karakter i odlučnost oba tima do samog kraja.