top of page

14.04.2024 - AKTIVNI - Izvještaj utakmice prve momčadi protiv FC Wettwil-Bonstetten

NK Croatia ZH 1 - FC Wettwil-Bonstetten 3 - 1 : 4 (0:2)

Na stadionu Juchhof 1, NK Croatia ZH se sučelila s FC Wettwil-Bonstetten u napetoj nogometnoj utakmici. Unatoč hrabroj borbi, Croatia ZH je izgubila s rezultatom 1:4 protiv gostujuće ekipeFC Wettwil-Bonstetten 3.

Rezerve: Marko Žiljak, Pero Zovko, Kristian Papić, Ivan Zubonja, Dario Perković

Odsutni: Stjepan Laštro Davor Crnković Hrvoje Pavlović Matej Šišić Marijan Šišić Ivan Knežević Sebastijan Jurić Kristijan Krstić Toni Zubonja

Trener: Stanislav Blažanović

Strijelac za Croatiju bio je Marko Bagarić u 62. minuti

Marko Bagarić, strijelac jedinog gola Croatije u 62. minuti

Naša momčad, NK Croatia Zürich, dočekala je na domaćem terenu momčad FC Wettwil-Bonstetten, koja se trenutno nalazi na trećem mjestu ljestvice. Gosti su utakmicu započeli snažno, vršeći pritisak od samih početaka. Agresivan pristup urodio je plodom već u 9. minuti kada su postigli gol i poveli s 0:1. Unatoč pokušajima naše obrane da stabilizira igru, gosti su uspjeli udvostručiti svoje vodstvo netom prije odlaska na odmor, u 45. minuti, postavivši rezultat na 0:2.

U drugom poluvremenu, NK Croatia Zürich preuzela je inicijativu te vršila stalni pritisak na gostujuću obranu. Taj pritisak rezultirao je penalom nakon što je jedan od naših igrača srušen u kaznenom prostoru. Nažalost, Loris Tanzillo nije uspio realizirati penal, što je bila prilika za smanjenje rezultatskog zaostatka. Međutim, neumorni duh naše momčadi vidljiv je bio u 62. minuti kada Marko Bagarić preciznim udarcem postiže gol za 1:2, vraćajući nadu navijačima u mogući preokret.

Iako su tribine vrvjele očekivanjima i podrškom, naša momčad nije uspjela održati momentum. FC Wettwil-Bonstetten pokazao je svoju kvalitetu i efikasnost, dodavši još dva gola prije završetka utakmice, čime su postavili konačan rezultat na 1:4. Unatoč porazu, naša momčad pokazala je borbenost i nije se predavala sve do posljednjih trenutaka susreta. Ova utakmica pružila nam je vrijedne uvide u aspekte igre koje trebamo poboljšati, te ostajemo fokusirani na pripreme za nadolazeće izazove.