top of page

17.06.2023 - HRVATSKI DERBI U ZH: Seniori (30+) savladali Hajduk Zürich s 4:0 i osvojili prvo mjesto

Arhivska slika momčadi Croatije ZH (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (Ivan Barišić)

U posljednjojednje prvenstvenoj utakmici 16.kola Seniorska liga (30 +) regije Zürich, Croatia Zürich je savladala Hajduk iz Züricha i sa ta 3 boda osvojili naslov prvaka lige.

NK Croatia ZH ( Sen.30+) : NK Hajduk ZH ( Sen.30+) 4:0 ( 3:0 )

Utakmica je počela u znaku da Croatije koja je moral pobijediti jer su joj 3 nova boda osiguravala naslov prvaka. Za momčad Hajduka ta utakmica nije imala nikakav bodovni značaj, ali je bila važna zbog prestiža.

Momčad domaćina je već kod prve izgledne prilike kaznila Hajduk. Bilo je to u 5.min. kada David Šugar s pet metara metara trese mrežu gostiju. Nakon vodstva Croatije, momčad Hajduka je zaigrala ofenzivnije i u tom razdoblju u nekoliko navrata opasno ugrozila vrata domaćina.

Takva igra Hajduka nije dugo potrajala jer Croata preuzima konce igre i Blažanović u 20. minuti postiže pogodak za vodstvo od 2:0. Nakon toga je igra opet izjednačena. Uglavnom se igralo na sredini terena sa ubačajima u šesnaesterac. Pri jednoj takvoj akciji obrambeni igrač Hajduka u svom šesnaestercu u 40. minuti ruši igrača Croatije i sudac opravdano pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač kaznenog udarca je David Šugar koji pogađa za vodstvo svoje momčadi od 3:0.

Zajednička slika igrača Croatije ZH i Hajduka ZH / Foto: Fenix (I. Barišić)

Drugi dio utakmice bio je ravnopravan po igri. U tom razdoblju Hajduk je zapretio nekoliko puta, gosti su pogodili jednom i okvir vrata ali mreža Croatije se nije tresla.

U 76. minuti vidjeli smo vrhunski potez kojeg je izveo Stanislav Blažanović. Sa 17. metara Blažanovć je iz igre uputio topovski udarac pod gredu za vodstvo svoje momčadi od 4:0.

Bio je to i krajnji rezultat sportskog i fer susreta dvaju prijateljskim momčadi.

Unatoč uvjerljivom porazu, momčad Hajduka je pokazala svoju kvalitetu i tijekom utakmice u više razdoblja pokazala kako se može nositi s Croatijom.

Na kraju je uslijedila zajednička fešta kojom je Croatija proslavila zasluženo osvajanje prvog mjesta i ulazak u Promocion ligu. Trener Croatije Igor Pavlović je u izjavi za Fenix-magazin čestitao i zahvalio svojim igračima na ulasku u viši rang natjecanja.