top of page

21.06.2023 - POLA MOMČADI BILO U ROTTERDAMU: Peti remi zaredom, 1. momčad završila na 8. mjestu

Zajednicka fotografija na kraju utakmice / Foto: Fenix (Ivan Barišić)

NK CROATIA ZH – FC ALTSTETTEN ZH 1:1 (1:0)

Iako oslabljena za 6 igrača koji su putovali u Rotterdam gledati utakmicu Hrvatske protiv Španjolske, momčad Croatije je pružila dobru igru protiv Alstettena.

Croatia je bolje otvorila utakmicu i u 17.minuti iz jedanaesterca pogotkom Kristijana Krstića povela sa 1:0.

I u drugom poluvremenu gledali smo ravnopravnu iako nešto borbeniju utakmicu u kojoj su se redale prigode s obje strane.

Iz jednog naizgled bezopasnog napada gosti su u 67.minuti preko Chistopera Reicha došli do izjednačenja od 1:1.

Član uprave Robert Ćurić uručuje darove na oproštaju Darija Perkovića / Foto: Fenix (I. Barišić)

To je kasnije bio i krajnji rezultat utakmice u kojoj se od aktivnog igranja oprostio Dario Perković. On i dalje ostaje u Croatiji gdje će igrati za Seniore 30+. Sa svoje 34 godine, Dario je igrao 13.godina za prvu momčad Croatije ZH.

Sastav NK Croatia Zürich: Marko Žiljak, Ivan Dukić (C), Davor Crnković, Dario Perković, Matias Lubina, Luka Šestak, Petar Grgić, Ivan Zubonja, Kristijan Krstić, Andre Šišić, Stanislav Blažanović. Još je igrao: Jurica Barišić. Trener-igrač: Stanislav Blazanovic.

Prvak lige je BC Albisrieden ZH koji je sa osvojenih 48 bodova ušao u Drugu ligu. Drugoplasirani FC Schlieren ima 46.bodova, a Croatia ZH je sa 27.bodova na 8. mjestu. Iz lige su ispali jedanaestoplasirani 1.FC Blue Stars ZH koji je osvojio 23.boda i posljednjoplasirana Republika Srpska sa svega 3. osvojena boda.