top of page

28.04.2024 - AKTIVNI - Izvještaj utakmice prve momčadi protiv FC Industrie Turicum

NK Croatia ZH 1 - FC Industrie Turicum 1 - 1 : 2 (1:1)

Na stadionu Juchhof 1, NK Croatia ZH se sučelila s FC FC Industrie Turicum u napetoj nogometnoj utakmici. Unatoč hrabroj borbi, Croatia ZH je izgubila s rezultatom 1:2 protiv gostujuće ekipe FC Industrie Turicum u zadnjoj minuti utakmice.

Rezerve: Stjepan Laštro, Marko Žiljak, Kristian Papić, Ivan Zubonja

Odsutni: Matej Šišić, Marijan Šišić, Ivan Knežević, Kristijan Krstić, Toni Zubonja

Trener: Stanislav Blažanović

Strijelac za Croatiju bio je Sebastijan Jurić u 19. minuti

Sebastijan Jurić, strijelac jedinog gola Croatije u 19. minuti

Naša NK Croatia Zürich dočekala je na domaćem terenu momčad FC Industrie Turicum na stadionu Juchhof 1. Unatoč konačnom rezultatu 1:2, prvo poluvrijeme obilježila je naša dominacija i niz prilika koje smo stvorili.

Prvo poluvrijeme započeli smo snažno i energično, gdje smo većinu vremena kontrolirali igru. Sebastijan Jurić iskoristio je jednu od naših brojnih prilika i postigao rani gol u 19. minuti, dajući nam zasluženo vodstvo. Iako je Antonello Ficili izjednačio za Industrie Turicum, nastavili smo vršiti pritisak i stvarati prilike, dominirajući terenom i igrom.

Međutim, u drugom poluvremenu situacija se promijenila. FC Industrie Turicum ušao je s većom odlučnošću i intenzitetom, preokrećući tok igre u svoju korist. Njihova nadmoć postala je evidentna s bezbrojnim šansama koje su uspjeli stvoriti. Naš golman, Frano Dukić, imao je izuzetnu ulogu u ovom dijelu igre, spašavajući mnoge golove svojim sjajnim paradama. Njegova izvanredna obrana bila je ključna u održavanju rezultata koliko je to bilo moguće.

Naša obrana bila je u drugom poluvremenu pod stalnim pritiskom, a Shefki Aslani postigao je ključni gol u 90+3 minuti koji je njegovoj momčadi dao pobjedu.