top of page

14.06.2023 - Croatia Zürich pokvarila slavlje prvoplasirane momčadi SV Höngg II

Pljesak igrača Croatije ZH hravtskim navijačima za njihovu podršku / Foto: Fenix (I. Barišić)

U pretposljednjoj prvenstvenoj utakmici amaterske 3. lige regije Zürich, Croatia Zürich je u najboljoj igri drugog dijela prvenstva iznenadila prvoplasiranu momčad SV Hòngg ll uzevši im bod na njihovu terenu.

SV Hòngg II – NK Croatia ZH 4:4 (1:2)

Bila je to odlučna utakmica u kojoj su domaćini mislili da će napuniti mrežu Croatije i još više se približiti osvajanju prvenstva. Nisu to mislili samo igrači Hongga, već je u pobjedu svoje momčadi pred utakmicu bilo uvjereno i oko 200 domaćih navijača. Ali i ova utakmica je pokazala kako se Croatiju nikada ne smije podcijeniti, pa ni onda kada kao sad zauzima tek 8. mjesto na ljestvici.

Slavlje igraca Croatije nakon boda kod prvoplasirane momčadi lige / Foto: Fenix (I. Barišić)

Croatia u ovoj utakmici nije imala što izgubiti i igrala je za prestiž. Već od prve minute hrvatska momčad je krenula napadački. Marko Bagarić je odmah na početku, već u 1. minuti zatresao mrežu domaćina ostavivši u čudu njihove navijače. Novi šok za njih uslijedio je u 36. minuti kada vodstvo Croatije na 2:0 povećava mladi Luka Šestak. U 39. minuti domaćini smanjuju rezultat na 1:2, kojim i završava prvo poluvrijeme.

U nastavak utakmice domaćini ulaze još angažiranije, što im odmah u 46. minuti donosi izjednačenje rezultat na 2:2. Nakon što su dvije minute kasnije, u 48. minuti novim pogotkom svog najboljeg igrača Patricka Langa došli u vodstvo od 3:2, izgledalo je kako će utakmica biti završena prema prethodnim prognozama.

Ali ne, Hrvati se s tim nisu složili. Raspoloženi Marko Bagarić u u 52. minuti postiže svoj drugi pogodak i izjednačuje rezultat na 3:3. Igra se rasplamsala s obje strane. Domaćini su trebali bodove za vrh ljestvice, a igrači Croatije se igrali bez straha i neopterećeno, ali i iz prkosa zbog podcjenjivanja od strane protivnika i njihovih navijača.

Hrvatska momčad se nije predavala ni kad su domaćini u 73. min. preko Atima Mete poveli sa 4:3. Croatia je napadala, a mladi Nicola Petrlić je propustio dvije izgledne prilike za pogodak. A onda dolaze najdramatičnija završnica utakmice. U jednom napadu u 86. minuti, domaći igrač ruši napadača Croatije u svom šesnaestercu. Umjesto da svira jedanaesterac, sudac izvlači mjesto prekršaja na rub od 16. metara. Taj slobodni udarac izvodi specijalist za takve stvari Stanislav Blažanović koji precizno pogađa gornji desni kut i trese mrežu domaćina za izjednačenje rezultat na 4:4.

Do kraja utakmice domaćini ne uspijevaju doći do novog pogotka i tako sami sebi kompliciraju situaciju za osvajanje prvenstva. U posljednje kolo sada bodovno ulaze izjednačeni sa drugoplasiranom momčadi prvenstva koja, u slučaju istog broja bodova, imaju prednost zbog manjeg broja negativnih poena.

Sastav NK Croatia Zürich: Frano Dukić, Davor Crnković, Ivan Dukić, Dario Perković, Josip Filipović, Matias Lubina, Marko Bagarić, Luka Šestak, Stjepan Laštro (C), Kristijan Krstić, Nicola Petrlić. Još su igrali: Pero Zovko i Stanislav Blažanović. Klupa za pričuve: Marko Žiljak. Trener-igrač: Stanislav Blažanović. Strijelci na utakmici: 1.min. 0:1 Marko Bagarić, 36.min. 0:2 Luka Šestak, 39.min 1:2 Alex Novo, 46.min. 2:2 Patrick Lang, 48.min. 2:3 Marko Bagarić, 52.min. 3:3 Patrick Lang, 73.min. 4:3 Akin Mete i u 86.min. 4:4 Stanislav Blažanović.